سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قانون حضانت در طلاق توافقی و غیر توافقی

تجربه کردن طلاق و این حقیقت که خانواده شما در حال تغییر است، شرایط بسیار سختی می باشد، ولی یک سری مورادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا احساسات خودتان را در رابطه با موارد صورت گرفته مشخص کنید.

هر چند که توافق های مربوط به حضانت ناخوشایند می باشند یا درک کردن آن سخت می باشد، ولی یک سری مواردی وجود دارند که شما با انجام دادن آنها می توانید از این دوره های سخت عبور کنید.
قانون حضانت در طلاق توافقی و غیر توافقی
از نظر مشاور کو : مرکز مشاوره روانشناسی و مشاوره آنلاین این مطالب می تواند برای گروه زیر مفید باشد:

    خانواده شما از هم جدا شود
    شما در مورد توافق های مربوط به حضانت نگران باشید
    شما می خواهید بدانید که چه کاری باید انجام دهید تا طلاق منطقی باشد


تغییر کردن همه موارد

زمانی که خانواده شما از هم جدا می شود، این شرایط برای همه افراد خانواده سخت خواهد بود. این اتفاق می تواند بعد از یک دوره طولانی مدت از اختلاف داشتن و احساس بدبختی صورت بگیرد، یا می تواند به محض احساس نگرانی و به وجود آمدن شرایط ناراحت کننده صورت بگیرد.
عواطف موجود کاهش پیدا می کنند

همزمان با تغییر روابط خانوادگی شما، همچنین تعدیلات قابل ملاحظه دیگری صورت خواهند گرفت. هر شخصی واکنش منحصر به فرد خودش را نسبت به موارد در حال اتفاق افتادن خواهد داشت و این واکنش ها می توانند از ناراحتی عمیق تا حتی احساس راحتی متفاوت باشند.

در صورتی که عصبانیت خاصی نسبت به یک فرد دارید، این مورد نرمال می باشد – این یک احساس نرمالی است که شما باید بر روی آن کار کنید.
والدین شما با هم دعوا می کنندقانون حضانت در طلاق

در صورتی که والدین شما در اغلب مواقع جر و بحث و یا دعوا بکنند، ممکن است که آنها پریشان و حواس پرت به نظر برسند و هیچ بخشی از وقت خودشان را به شما اختصاص ندهند.

به یاد داشته باشید که هر چیزی که مابین آنها صورت بگیرد، هیچ نوع تغییری در احساس آنها نسبت به شما صورت نخواهد گرفت.
زندگی شما دچار اختلال شود

در اغلب مواقعی که خانواده شما جدا می شود، به این معنا می باشد که والدین شما به عقب بر می گردند و در مکان های مجزایی زندگی می کنند و شما باید در هر دو مکان زندگی کنید.

لباس ها، موارد و حتی گذراندن وقت در دو مکان می تواند چالش زا و حتی اذیت کننده باشد.

شاید شما بخواهید که در مکانی که به آن عادت کرده اید بمانید، ولی این احساس را داشته باشید که صحبت های شما بدون فایده می باشد.

به چه نحوی می توان یک خانواده جدا شده را به یک خانواده منطقی تبدیل کرد

تعدیل و تنظیم کردن جدا شدن خانواده زمان بر می باشد و به مذاکره و گفت و گو نیاز دارد. در صورتی که نسبت به موارد در حال اتفاق افتادن سوالاتی داشته باشید، یک زمانی را برای پرسیدن سوال های خودتان انتخاب کنید که هیچ فردی ناراحت یا احساساتی نباشد.

صحبت کردن در مورد احساسات و نیازهای خودتان یک مورد کاملا عادی می باشد داشتن یک فردی خارج از خانواده که بتواند در طول این مکالمات به شما کمک کند، یک مورد غیررایجی نمی باشد.
برخی از مواردی که در طلاق توافقی می توانید انجام بدهید عبارتند از:

    از همسر یا والدین خودتان بپرسید که چرا آنها تصمیم گرفته اند زندگی مشترک را متوقف کنند.
    اجازه بدهید که همسرتان بفهمد که موقعیت زندگی مورد دلخواه شما چه نوع موقعیتی می باشد.
    از آنها بخواهید که مشکلات مربوط به خودشان را با شما مطرح نکنند.
    سعی کنید که رابطه خودتان با هر دو آنها را به صورت مجزا نگه دارید.
    در مورد احساسی که دارید با سایر اعضای خانواده صحبت کنید.
    در صورتی که با چالش مواجه باشید، می توانید از یک شخصی که خارج از موقعیت موجود است، همانند یک مشاور مدرسه، همکار جوان یا روان شناس کمک بگیرید.

منبع :قانون حضانت در طلاق